FINANCOVÁNÍ PROCESŮ TÝKAJÍCÍCH SE ŠKOD ZPŮSOBENÝCH KARTELY

Četné podniky byly poškozeny vinou kartelů. Uplatnění nároků na náhradu škody a cesta k jejich získání bývá pro poškozené podniky často trnitá a netransparentní a finanční riziko je vzhledem k dlouhotrvajícím procesům částečně neúměrně vysoké.

CREDITALE nabízí pomoc.

CREDITALE je společnost s ručením omezeným podle německého práva, zapsaná u rejstříkového soudu Memmingen pod číslem HRB 16307. Předmětem její činnosti je financování procesů týkajících se škod způsobených kartely.

CREDITALE sama neprovádí žádné právní poradenství, přebírá výhradně financování nákladů svých zákazníků v procesech týkajících se škod způsobených kartely. CREDITALE úzce spolupracuje s renomovanými experty z právního a ekonomického prostředí a může tak zajistit maximální kvalitu i vyhlídky na úspěch při prosazování Vašich nároků.

KARTEL NÁKLADNÍCH VOZIDEL: POŠKOZENÍ kupujících NÁKLADNÍCH VOZIDEL

Komise EU uložila 19. července 2016 několika výrobcům nákladních vozidel pokuty v miliardové výši. Komise tím potvrdila skutečnost, že výrobci nákladních vozidel MAN, Volvo/Renault, Daimler, Iveco a DAF více než deset let uzavírali protiprávní dohody týkající se tvorby cen na trhu s nákladními vozidly. Poškodili tím každého, kdo si v letech 1997–2012 zakoupil nákladní vozidlo těchto značek.

KARTEL KARET EC: Poškození obchodu při používání karet EC

Po dlouhá léta platili obchodníci za transakce kartou EC kartovým asociacím bank pevný poplatek ve výši 0,3 % z obratu. Díky intervenci Spolkového kartelového úřadu si mohou od roku 2014 dohodnout poplatky svobodně s bankou. Poplatky tak částečně poklesly až o 40 %.

KARTEL AUTOBATERIÍ: OBCHODNÍCI SE ŠROTEM TRPÍ DOHODOU O NÁKUPNÍCH CENÁCH

Evropská komise uložila v roce 2017 peněžitou pokutu v celkové výši 68 mil. Eur firmám Campine, Eco-Bat Technologies a Recylex. Členům kartelu se dává za vinu, že se dohodli na nákupních cenách za použité olověné baterie. Poškození obchodníci se šrotem mohou nyní požadovat náhradu škody.

KARTEL KOUPELEN: OBCHODNÍCI SE SANITÁRNÍM ZBOŽÍM PLATÍ PO DLOUHÁ LÉTA PŘÍLIŠ MNOHO

Evropský soudní dvůr potvrdil ilegální dohody o cenách 17 výrobců armatur a sanitárních keramických výrobků, uzavřené v letech 1992 až 2004. Komise EU udělila pokuty v celkové výši 622 mil. eur. Mnoho stavebních a řemeslnických firem a obchodníků se sanitárním zbožím platilo nadměrně vysoké ceny za tyto výrobky, a proto nyní uplatňují nároky na náhradu škody.

POHOVOŘTE SI S NÁMI O PROSAZENÍ VAŠICH NÁROKŮ

CREDITALE pracuje transparentně, efektivně a s vysokou účinností. Síť našich partnerů zahrnuje advokátní kanceláře specializované na kartelové právo, znalce a poskytovatele finančních služeb. Nabízíme Vám maximální šance na prosazení Vašich právních nároků a současně přebíráme Vaše finanční riziko.

Německo

CREDITALE GmbH
Bahnhofstra
ße 41
89231 Neu-Ulm

Telefon: +49 731 1479001-0
E-mail    info(at)creditale.com​​

Rakousko

CREDITALE CONSULTING CC GmbH
Alser Straße 21
1080 Vídeň (Josefstadt)

Telefon: +43 1 40244 2213
E-mail    office(at)creditale.at​​​​​​​